Muzyczny listopad w Filharmonii Częstochowskiej

Listopad jest miesiącem zadumy, wspomnień i… rocznic. Pod takim znakiem właśnie upłynie ten miesiąc w Filharmonii Częstochowskiej.

Koncerty będą poświęcone jubileuszom szczególnych osób oraz uroczystościom państwowym związanym z 11 listopada. Pierwszym spotkaniem będzie koncert w ramach obchodów Roku Moniuszkowskiego. O szczegółach opowiada Agnieszka Małasiewicz z Impresariatu Filharmonii Częstochowskiej:

– Tym razem w Filharmonii ani nie orkiestra, ani nie chór a zespół kameralny Filharmonii Częstochowskiej. 7 listopada do południa dzieciom i młodzieży opowie o Moniuszce przez muzykę, a po południu seniorom. Kilka dni później, bo 10 listopada będziemy obchodzić w Filharmonii kolejną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Tym razem wystąpią orkiestra i chór, koncert “Białe róże, czerwone maki”.

50 lat pracy artystycznej będzie obchodził Włodzimierz Krawczyński, związany z chóralistyką, różnymi zespołami wokalnymi, a od 20 lat prowadzący Chór Basilica Cantans:

– Na tę okoliczności sam przygotował muzykę do wierszy ks. Jana Twardowskiego, czyli 50 lat pracy twórczej Włodzimierza Krawczyńskiego z jego własnymi kompozycjami, a za pulpitem dyrygenckim stanie Tomasz Chmiel.

Pełen repertuar listopadowych koncertów i wydarzeń jest dostępny na stronie internetowej Filharmonii Częstochowskiej.

AK