Mistyczna podróż w czasie przy kojących dźwiękach sakralnej muzyki chóralnej – to wszystko czeka na melomanów już 30 września w częstochowskiej Dolinie Miłosierdzia. O godz. 19.00 Chór Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum zaprezentuje repertuar polskich i zagranicznych muzyków, łącząc wrażenia muzyczne z historyczną opowieścią o świątyni.

Do udziału w koncercie zaprasza dyrygent chóru Janusz Siadlak:

– Usłyszymy kompozycje niedawno zmarłego Andrzeja Nikodemowicza. Kompozytora, który przez wiele lat mieszkał we Lwowie. W roku 1980 wrócił do Polski i kontynuował swoją twórczość w środowisku lubelskim. Mało znany kompozytor, ale muzykę, którą pisał zaliczam do gatunku wartej poznania. Ponadto usłyszymy fragmentu Nieszporów Juliusza Łuciuka.

Wydarzenie, które 30 września odbędzie się w Dolinie Miłosierdzia, organizowane jest w ramach cyklu „Muzyka w Świątyniach”. Poprzedni koncert melomani usłyszeć mogli przed wakacjami w Sanktuarium św. Antoniego z Padwy w Częstochowie. Teraz publiczność także podziwiać będzie piękno muzyki, połączone z opowieścią historyka dr. Juliusza Sętowskiego:

– Szef Ośrodka Dokumentacji Dziejów Częstochowy zawsze snuje nam opowieści o kościołach i terenach, kiedy świątyń jeszcze nie wybudowano. Pokazuje nam tę materię m.in. poprzez wyświetlane slajdy. Do tego dochodzi jeszcze wspaniałe światło i oczywiście piękna muzyka. Całość naprawdę robi wrażenie.

Przypominamy, że bezpłatne wejściówki na koncert odebrać można w kasie Filharmonii Częstochowskiej.

Wszystkie wydarzenia z cyklu „Muzyki w Świątyniach” objęte są patronatem medialnym Radia Fiat.

ABK

Muzyka w Świątyniach/fot. Dolina Miłosierdzia, fb

 

Skip to content