„Nasi soliści” filharmonicy

Koncert/fot. Filharmonia Częstochowska

Na co dzień tworzą zespół orkiestrowy Filharmonii Częstochowskiej. Teraz zaprezentują się w roli solistów, grając utwory Haendela, Bottesiniego i Béli Bartoka, najbardziej wpływowego kompozytora XX wieku, którego 140. rocznica urodzin przypadnie w marcu bieżącego roku. Podczas koncertu w rolach głównych usłyszymy: harfę, kontrabasy oraz skrzypce. Początek wydarzenia z udziałem młodych instrumentalistów 19 lutego o godz. 19.00 pod patronatem Radia Fiat.

– To już drugi koncert w tym tygodniu i kolejne wydarzenie grane przez nas dla żywej publiczności. Zapewniam, że repertuar będzie różnorodny i ciekawy – mówi Adam Klocek, dyrektor Filharmonii Częstochowskiej:

– Pokazujemy muzyków naszej Filharmonii oraz współpracujących z naszą instytucją. Będą to znakomici kontrabasiści Klaudia Baca i Jan Kołacki, harfistka Julia Łopuszyńska oraz koncertmistrz naszej Orkiestry Tomasz Kulisiewicz. Towarzyszyć im będzie Orkiestra Filharmonii Częstochowskiej pod moją dyrekcją. W interpretacji zespołu bez solistów zabrzmi Divertimento Béli Bartoka.

Przypomnijmy, że od 12 lutego instytucje kultury mogą funkcjonować jedynie z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. W Filharmonii Częstochowskiej udostępniona jest jedynie połowa miejsc na widowni. Uczestnicy koncertów zobowiązani są do: zasłaniania nosa i ust, wypełnienia stosownego oświadczenia, poddania się badaniu temperatury, dezynfekcji rąk oraz zachowania dystansu społecznego, zwłaszcza w kolejce do Kasy lub przy wejściach na sale koncertowe.

ABK