„Nasz Talent”, czyli muzyczny festiwal w Łazach

Festiwal Nasz Talent/fot. UM Łazy

Jeśli kochasz muzykę, lubisz śpiewać i chciałbyś sprawdzić się na scenie, weź udział w trzeciej edycji Festiwalu „Nasz Talent”. Do udziału w muzycznym wydarzeniu chętnych zaprasza Miejski Ośrodek Kultury w Łazach. Utwory wykonane przez finalistów, umieszczone zostaną na pamiątkowej płycie.

Festiwal „Nasz Talent” promuje uzdolnionych wokalnie młodych mieszkańców gminy. Skierowany jest głównie do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i studentów w wieku do 26 lat. O szczegółach mówi Grzegorz Piłka, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach:

– Tegoroczna edycja ma trochę inną formę. Festiwal „Nasz Talent” będzie mieć charakter hybrydowy. Realizowany będzie częściowo on-line, a trochę w trybie stacjonarnym. W pierwszym etapie wszyscy uczestnicy przesyłają organizatorom nagrane filmy z występami. Z nadesłanych prezentacji wybieranych jest 25 najlepszych wykonawców. Wytypowani w ten sposób finaliści wezmą udział w warsztatach przygotowujących do występu podsumowującego trzecią edycję festiwalu „Nasz Talent”. W zależności od sytuacji koncert finałowy zorganizowany zostanie w formie stacjonarnej lub online. Miejski Ośrodek Kultury w Łazach wyda również płytę z występami finalistów festiwalu.

Nagrania konkursowe należy przesyłać na adres e-mail um@lazy.pl.

– Rozpoczęliśmy już przyjmowanie zgłoszeń, a rozstrzygniecie konkursu zaplanowaliśmy na czerwiec. Następnie wydanie płyty „Nasz Talent Łazy 2021”. W 2019 roku była to płyta koncertowa, rok później studyjna.

O szczegółach konkursu można się dowiedzieć na stronie internetowej Urzędu Miasta w Łazach lub w siedzibie magistratu przy ul. Traugutta.

ABK