Pokazywanie piękna w różnych formach wyrazu artystycznego to jedno z głównych założeń nowego cyklu pt. „Niebieski Czas”. Inicjatywa skierowana jest do wszystkich miłośników sztuki, muzyki, a także tych, którzy pragną dowiedzieć się czegoś ciekawego. Drugie z zaplanowanych wydarzeń odbędzie się 26 listopada.

Pomysłodawczynią projektu jest Aleksandra Kowalska:

– Spotkacie się Państwo z ludźmi o różnych pasjach. Będą to ciekawe wydarzenia dotyczące m.in. malarstwa, muzyki poezji oraz tego, co może sprawić człowiekowi radość.

Celem organizowanych wydarzeń jest „podarowanie innym własnego czasu”. To spotkania, rozmowy oraz podziwianie różnorodnych talentów. Inicjatywa dedykowana jest Matce Bożej:

– Myślę, że taką tradycją będzie rozpoczynanie każdego wieczoru autorskim utworem, dedykowanym Matce Bożej. Kogo natomiast zobaczycie Państwo na najbliższym spotkaniu? Będzie to Maria Niedzielska-Nowak, osoba o wspaniałym talencie oraz wielkiej skromności. W październiku bieżącego roku ukończyła na częstochowskim uniwersytecie malarstwo sztalugowe. Na spotkaniu opowie o swojej pasji do malarstwa, w tym tworzenia ikon. Zaprezentowany zostanie również jej dyplom, który będzie można oglądać przez specjalne okulary. Z pewnością będzie to bardzo ciekawe.

Drugie z cyklu wydarzeń odbędzie się 26 listopada o godz. 19.30 w klubo-kawiarni „Niebo w Mieście”. W roli muzyków usłyszymy Aleksandrę Kowalską, Sebastiana Kosa i Dariusza Ślęzaka.

ABK

Skip to content