„Niebo w Niebie” Marty Madejskiej

Czy Słowo Boże można głosić przez muzykę? Taki cel postawiła sobie Marta Madejska, która z grupą innych znakomitych artystów stworzyła wyjątkowy projekt muzyczny. Efekty ich pracy, grane na żywo, mogliśmy usłyszeć w księgarnio-kawiarni „Niebo w mieście”. Koncert pt. „Niebo w Niebie” odbył się 3 września.

W repertuarze nie zabrakło też kolejnego „Nieba” – piosenki zapowiadającej debiutancką płytę Marty Madejskiej PO TWOICH ŚLADACH:

– Wbrew pozorom ta piosenka nie jest o samym niebie. Jest o podróży do nieba. Napisałam ją po moich osobistych, trudnych przeżyciach. Zastanawiałam się w tym czasie, jaką drogę wybrał dla mnie Bóg. Przyszła do mnie taka myśl, że najważniejsze, abym po prostu szła do nieba. Szła drogą, którą prowadzi mnie Pan Bóg.

Historia grupy, której pierwszy krążek usłyszymy już niedługo sięga 2 lat wstecz, do szczególnego spotkania przy częstochowskim Starym Rynku. Szczegóły przybliża basista Michał Trąbski:

– Nasza grupa powstała w trakcie spotkania z Martą Madejską w kawiarni „Niebo w Mieście”. Postanowiliśmy zrobić wspólny projekt i nagrać płytę. W pewnym sensie pragniemy pokazać ludziom Ewangelię. To, jak można żyć razem z Bogiem.

Na koncercie usłyszeliśmy nie tylko piękny śpiew, ale też gitarę basową, elektryczną, perkusję, czy brzmienia syntetyczne. Dodatkowo każdy z uczestników muzycznego wydarzenia mógł dołączyć do akcji charytatywnej, o czym mówi jedna z wokalistek zespołu Anna Szaja, koordynator projektów artystycznych w Fundacji Aniołów Miłosierdzia:

– Fundacja Aniołów Miłosierdzia wspiera jedyne dziecięce i dorosłe hospicjum w Wilnie. Marta Madejska, gdy usłyszała gdzie pracuję zapytała się, czy może nam jakoś pomóc. Hospicjum wymaga nakładów finansowych, dlatego koncert to forma nagłośnienia naszej działalności i możliwość przeprowadzenia charytatywnej zbiórki.

Koncert pt. „Niebo w Niebie” objęty został patronatem medialnym Radia Fiat.

ABK

Skip to content