Fot. Filharmonia Częstochowska

Kontrabasy, dzwony rurowe, wibrafon i akcesoria perkusyjne wzbogacą zasoby Filharmonii Częstochowskiej. Zakup nowych instrumentów umożliwiła dotacja m.in. z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Od kilku miesięcy Filharmonia Częstochowska boryka się z wieloma trudnościami. Wiosną niepewność co do dalszego funkcjonowania. Następnie żółta strefa i pierwsze poważne ograniczenia. Później strefa czerwona i nasilenie obostrzeń, a teraz tymczasowe zamknięcie do 29 listopada. Choć filharmonicy robili co mogli, aby instytucja działała przez trudny covidowy czas, łatwo nie było. Kilka dni temu pojawiła się jednak pozytywna informacja o pozyskanych środkach na doposażenie Orkiestry Symfonicznej – mówi Ireneusz Kozera, zastępca dyrektora Filharmonii Częstochowskiej.

– To kolejny zakup Filharmonii Częstochowskiej. W tym roku dzięki dotacji mogliśmy zakupić dwa kontrabasy, dzwony rurowe Musser, wibrafon Musser oraz akcesoria perkusyjne (w tym m.in.: talerz światowej marki Sabian Artisan i werbel prestiżowej firmy Black Swamp Percussion). Całość zakupu to kwota ok 200 tys. zł. Przez ostatnie 9 lat Filharmonia wzbogaciła się o instrumenty za prawie milion złotych.

Dotacja ministerialna wyniosła 150 tys. zł. Resztę wydatków pokryły środki pochodzące z budżetu Miasta Częstochowy.

ABK

Skip to content