Wakacje już powoli dobiegają końca, a w związku z tym rozpoczyna się nowy sezon w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. W przygotowanym repertuarze można znaleźć tytuły już dobrze znane, ale również kilka premier.

Jednak aktorów częstochowskiego teatru będzie można zobaczyć jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem sezonu. Mówi Joanna Karkoszka Toborek, kierownik Działu promocji i sprzedaży Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie:

– Staramy się zaczynać nowy sezon od czegoś wyjątkowego i tym razem będzie to plenerowy pokaz “Łysej śpiewaczki” na placu Biegańskiego. Zapraszamy na ten pokaz w czwartek 29 sierpnia o godzinie 20.00 w ramach projektu “Aleje, tu się dzieje!”.

Spektakl ten będzie można również obejrzeć na scenie kameralnej teatru w kolejnych tygodniach. Nowy sezon artystyczny zainauguruje nieśmiertelny „Mayday” grany 31 sierpnia oraz 1 września:

– Wrzesień będzie intensywny, jeśli chodzi o premiery. Na początku września zapraszamy na premierę muzycznego przedstawienia “Zaczarowany koń. Piosenki lat 50.”. Jest to świetna okazja do tego, aby przypomnieć sobie te najsłynniejsze utwory w cudownych aranżacjach. Tydzień później wyczekiwana premiera “Siła przyzwyczajenia”.

Repertuar jest wypełniony po brzegi, a każdy znajdzie interesujący dla siebie tytuł. Jest on poszerzony również m.in. o występy gościnne:

– Pod koniec września komedia “Kobieta na zamówienie” z Ave Teatr z Rzeszowa. Zaraz na początku października recital Artura Andrusa z kwartetem muzycznym. To jest program pt. “Sokratesa 18” w sobotę 5 października.

Bilety na wybrane spektakle można zakupić w kasie biletowej Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie lub online na stronie internetowej www.teatr-mickiewicza.pl.

AK

źródło foto: Teatr im. Adama Mickiewicza

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content