Nowy sezon w Filharmonii Częstochowskiej

18

Filharmonia Częstochowska na nowy sezon przygotowała wiele atrakcji dla melomanów. Dyrektor Ireneusz Kozera opowiada o sztandarowej imprezie, czyli Festiwalu Wiolinistycznym im. Bronisława Hubermana:

– Rozpoczynamy 20 września koncertem inauguracyjnym, w którym wystąpią ludzie związani z orkiestrą izraelską, czyli tą orkiestrą, która była założona przez naszego patrona. Będzie to Ilya Konovalov, który zagra koncert Piotra Czajkowskiego, a dyrygować będzie Eyal Ein-Habar.

Zakończenie festiwalu to koncert gwiazdy, która jeszcze nigdy nie gościła w Częstochowie: Misha Maisky, światowej sławy wiolonczelista, który wykona koncert wiolonczelowy Dvoraka.

Kolejne ważne dla Filharmonii imprezy to koncerty związane z wydarzeniami. Dyr. Kozera zaprasza na V Konkurs Wokalny im. J.E.J. Reszków, który stał się imprezą cykliczną. Miedzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego odbędzie się na początku czerwca. Wysłuchamy także koncertów okazjonalnych, związanych m.in. z rocznicami naszego papieża Jana Pawła II: 22 października na Jasnej Górze odbędzie się koncert chóru Filharmonii Częstochowskiej „Collegium Cantorum”, 2 kwietnia natomiast wykonane zostanie „Requiem” Johannesa Brahmsa.

Cykle edukacyjne dla dzieci cieszą się wielka popularnością, będą zatem kontynuowane. Obejmują wsystkie grupy wiekowe: od niemowlaczków, które uczestniczą w „Filharmonii Malucha”, przez dzieci przedszkolne i wczesnoszkolne, uczestniczące w cyklu „Filharmonia dzieciom”, po „Poczuj klimat filharmonii” dla młodzieży starszej. Akademia im. Jana Długosza organizuje koncerty akademickie dla studentów.

Dobrą okazją do zabawy w filharmonii będą koncerty z okazji andrzejek, sylwestra czy walentynek. Słuchacze z pewnością znajdą coś dla siebie.

Szczegóły oferty Filharmonii Częstochowskiej można znaleźć na stronie internetowej www.fiharmonia.com.pl.

AD

Skip to content