„Odezwa” Mai Sowińskiej

Fot. SOWINSKY

„Jej utwory nie są tylko zlepkiem słów. Mają wspaniałe i mądre przesłanie, które trafia do serca. Aż ciężko powstrzymać łzy” – tak internauci opisują twórczość Mai Sowińskiej. Artystka wielbi Boga muzyką, jednocześnie prowadząc misję ewangelizacji świata.

Maja Sowińska urodziła się w Knurowie w województwie śląskim. Uczelnię wyższą wybrała w Krakowie, gdzie skończyła judaistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ukończyła też szkołę muzyczną I stopnia. Potrafi grać na fortepianie, a do tego śpiewa i pisze teksty. Jak mówi, swoją twórczość zawsze poleca opiece Trójcy św.

– Nie miałabym śmiałości wypuszczać czegoś, nad czym nie spoczywa Boża ręka. Tylko On ma moc przemienienia ludzkiego życia. Moja twórczość, estetyka plus to, co wynika z modlitwy. Jeśli te elementy są połączone, mają potencjał dokonywania zmiany w sercu człowieka. Tak właśnie tworzę swoje utwory. Zawsze opieram się na Bogu.

Najnowszy album artystki zatytułowany „Odezwa” jest podróżą do głębi Bożej miłości, a wszystkie utwory powstawały w ramach uwielbień.

– Często z takich spontanicznych chwil, spędzanych przed Bożym Tronem, zaczęły wyłaniać się frazy i refreny. Później postanowiłam zebrać je w formułę, która będzie nadawała się do aranżacji. Cały nasz „produkt” w 100% powstał więc z modlitwy.

Płyta zawiera dziesięć melancholijnych i kontemplacyjnych utworów, jednak nie brakuje tu również muzyki z mocą. Treść natomiast jest odezwą, że życie pełne miłości możliwe jest tylko z Bogiem. Twórczość Mai Sowińskiej prezentowana jest na antenie Radia Fiat. „Odezwa” jest obecnie naszą płytą tygodnia. Utwory usłyszeć można o godz. 9.05, 14.05 oraz 17.05.

ABK

Skip to content