Ogólnopolski Festiwal Animacji

Już po raz dziesiąty w OKF Iluzja w Częstochowie odbędzie się Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA. Festiwal wyruszył w trasę po kinach w całej Polsce i nie mogło go zabraknąć w Częstochowie. W najbliższy weekend 9-10 kwietnia zostaną wyświetlane najlepsze polskie animacje.

Więcej o festiwalu mówi Adam Lecybil, specjalista do spraw edukacji filmowej:

Jak co roku w kinie Iluzja zorganizujemy konkurs „Teraz dzieci mają głos”. To konkurs animacji, gdzie najmłodsi widzowie po obejrzeniu zestawu, będą wybierali najlepszy ich zdaniem film. Także nie bez znaczenia jest tutaj tytuł, bo to właśnie najmłodsi widzowie będą mieli głos w przypadku tego konkursu. Zapraszamy na dwa zestawy w sobotę 9 kwietnia, będzie to zestaw wczesnoszkolny, natomiast w niedzielę 10 kwietnia zaprezentujemy zestaw z kategorii przedszkolnej.

Oprócz pokazów filmowych w trakcie festiwalu przewidziano również warsztaty plastyczne.

9 kwietnia w sobotę o godzinie 12.45 zapraszamy na warsztaty „Ptaki Cudaki”. Ponieważ wracające na wiosnę ptaki do Polski właśnie tę wiosnę zwiastują, to też ten temat posłuży nam do zorganizowania warsztatów. Liczba uczestników na warsztatach jest ograniczona, dlatego też prosimy o wcześniejszy zakup biletów bezpośrednio w kasie kina lub przez stronę internetową. Niestety nie prowadzimy rezerwacji miejsc na warsztaty. Warsztaty poprowadzi doskonale znana naszym młodym widzom, Marta Szkiel z Pracowni Artystycznej Wielokropka. – dodaje.

Ponadto 18 kwietnia OKF Iluzja zaprasza na darmowe pokazy wszystkie ukraińskie dzieci. O godzinie 12 i 13.30 zostaną zaprezentowane zestawy polskich animacji, które zostały wybrane z poprzednich edycji festiwalu. Animacje są bez dialogowe, więc ukraińskie dzieci na pewno nie będą miały problemu ze zrozumieniem filmów.

KKO

Ogólnopolski Festiwal Animacji/ fot. OKF Iluzja
Skip to content