Orkiestra Filharmonii zagra dla UTW

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej zaprasza na koncert dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Po blisko półtorarocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa na deski sceny powrócą koncerty dla absolwentów i słuchaczy częstochowskich uczelni.

Najbliższy koncert pod batutą Adama Klocka odbędzie się już dziś (czwartek 4 listopada) o godz. 17:00.

– Koncerty tego typu o przeróżnej tematyce i zawierające przeróżną muzykę są połączone z wykładem prowadzonym przez Beatę Młynarczyk. Tak też będzie i dzisiaj. Ponieważ jest już listopad, tematem tej odsłony koncertu i wykładu będzie muzyka polska. Wystąpi oczywiście nasza Orkiestra Symfoniczna – mówiła Agnieszka Małasiewicz z Impresariatu Filharmonii.

Na koncercie będzie można usłyszeć muzykę takich kompozytorów, jak Stanisław Moniuszko czy Wojciech Kilar. Jak zapowiadają organizatorzy, będzie ciekawie i wzruszająco.

– Należy przypomnieć, że dobrym duchem tego cyklu koncertów był dyrektor Filharmonii, śp. Ireneusz Kozera. Po raz pierwszy koncert ten odbędzie się bez niego. Odbiorcy tego koncertu to bardzo lojalni i cierpliwi słuchacze, ponieważ wszyscy zachowali wcześniej kupione bilety – dodała Agnieszka Małasiewicz.

Przed pandemią koncerty dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Filharmonii Częstochowskiej były organizowane średnio dwa razy w roku. Były one kierowane zarówno do absolwentów częstochowskich uczelni, jak i tych spoza miasta.

BNO

Skip to content