Patriotyczny konkurs plastyczny rozstrzygnięty

Fragment zwycięskiego plakatu projektu Aleksandry Postawy/źródło: facebook.com/Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Mykanowie

W biurze poselskim Lidii Burzyńskiej odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego, zapowiadającego koncert pieśni patriotycznych. Ten zorganizowano dla uczczenia 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Zaangażowanie młodych twórców trzeba docenić, tym bardziej że zdecydowali się oni wziąć udział w konkursie w niełatwym czasie pandemii, kiedy w szkołach trwa nauka zdalna.

– Tych prac było 50. Każda była piękna, wyjątkowa i niosła serducho małego Polaka, aby pokazać i zaprosić wszystkich mieszkańców do tego wydarzenia. Konkursy mają to do siebie, że zawsze musi być przyznane pierwsze miejsce. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim uczniom, nauczycielom oraz rodzicom za zaangażowanie – mówiła poseł Lidia Burzyńska, pomysłodawczyni koncertu.

Uczestnicy konkursu plastycznego mieli za zadanie zaprojektowanie plakatu. Najlepsza zdaniem jurorów praca trafiła do drukarni, gdzie przygotowano afisze, które następnie rozwieziono do wszystkich gmin powiatu częstochowskiego. Prace, które brały udział w konkursie, trafiły na ekspozycję w holu Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Mykanowie. Na wydrukowanie zasłużył projekt Aleksandry Postawy ze Szkoły Podstawowej w Widzowie.

– O konkursie dowiedziałam się od swojej nauczycielki historii, która poinformowała mnie o tym i zachęciła do udziału. Oczywiście zgodziłam się i od razu wzięłam do działania. Pomysł jest mojego autorstwa, jednak w kilku elementach inspirowałam się tym, co znalazłam w Internecie – tłumaczyła młoda laureatka.

Laureaci konkursu otrzymali nie tylko pamiątkowe dyplomy, ale i nagrody rzeczowe ufundowane m.in. przez europoseł Jadwigę Wiśniewską, która objęła wydarzenie patronatem honorowym. Współorganizatorem koncertu jest Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Mykanowie. To tu odbędzie się prapremierowy pokaz zapisu koncertu, na który zaproszono wszystkich wójtów z terenu powiatu częstochowskiego.

BNO

Skip to content