Piknik Seniora w parafii pw. św. Wojciecha

W niedzielę 27 sierpnia w parafii św. Wojciecha w Częstochowie odbył się Piknik Seniora. Impreza powstała z inicjatywy Akcji Katolickiej, “Czynu Katolickiego” i parafii z okazji zakończenie wakacji. Wielu seniorów, ale nie tylko, zgromadziło się na placu przy kościele. Mówi ks. Radosław Rychlik, wikariusz parafii św. Wojciecha:
– Tworzymy to dzieło jako wyraz wdzięczności dla tych, którzy przez lata tworzyli naszą parafię, ale nie zabraknie atrakcji dla dzieci. Zaczynamy od zajęć ruchowych, później występy zespołów folklorystycznych Czeremcha z Parzymiech i Wrzosowianie, słowo o ruchu, następnie gwiazda wieczoru: Jerzy Połomski, zespół Szalona Piątka Plus z Żarek, a na koniec zabawa w rytmach z dawnych lat. Chcemy uwrażliwić na piękno kultury regionalnej.
Oprócz atrakcji na scenie, uczestnicy imprezy mogli zbadać sobie słuch i masę ciała, a także zjeść wadowicką kremówkę, kiełbaskę z grilla czy pajdę ze smalcem i ogórkiem kiszonym. Na dzieci czekała dmuchana zjeżdżalnia i spotkanie ze strażakami i ratownikami medycznymi.
Podczas imprezy można było także wspomóc Olę, która potrzebuje środków na kosztowną operację w Stanach Zjednoczonych.

KN

Skip to content