Pilica – kolejny przystanek Letniego Jurajskiego Festiwalu Muzycznego

Letni Jurajski Festiwal Muzyczny nadal cieszy uszy melomanów. W tym tygodniu Filharmonia Częstochowska zaprasza do Sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej Opiekunki Rodzin w Pilicy. Będzie to koncert w wykonaniu chóru „Collegium Cantorum”.

Koncert w Pilicy to jeden z trzech ostatnich koncertów w ramach Letniego Jurajskiego Festiwalu Muzycznego. Jego program jest bardzo bogaty i ciekawy, mówi Janusz Siadlak, dyrygent chóru Filharmonii Częstochowskiej „Collegium Cantorum”:

Program będzie bardzo ciekawy. Zaczniemy od muzyki Charlesa Stanforda, muzyki sakralnej takiej jak „Ave Maria”, „Lux aeterna”. Będziemy się również zajmować muzyką polską. Zostanie zaprezentowany m.in. nietypowy utwór sześciogłosowy na chór mieszany acapella napisany przez obecnego rektora Akademii Muzycznej w Krakowie Wojciecha Widłaka „Misericordias domini”.

Warto podkreślić, że Pilica będzie pierwszym przystankiem Letniego Jurajskiego Festiwalu Muzycznego, w którym odbędzie się koncert w wykonaniu chóru. Wszystkie grające do tej pory w festiwalu zespoły składały się z muzyków grających na różnych instrumentach. Teraz będą dominować głosy. Lokalizacja na takie koncertowanie również jest odpowiednia, dodaje Janusz Siedlak:

To jest bardzo piękna przestrzeń sakralna i architektoniczna. Program jest dobrany tak, aby współgrał z atmosferą miejsca. Chór jest jak najbardziej wcelowanym pomysłem na koncert w tym miejscu.

Koncert rozpocznie się w Sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej w Pilicy w sobotę 14 sierpnia o godz. 19.00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatne. Patronat medialny nad całym cyklem Letniego Jurajskiego Festiwalu Muzycznego objęło Radio Fiat.

WB

Skip to content