„Pomoc z peruwiańskiej dżungli” w Galerii ZPAP w Częstochowie

Fot. Radio Fiat

Przeszło 25 obrazów namalowanych przez Yona Goviego Ramireza Rodrigueza można zobaczyć w Galerii Związku Polskich Artystów Plastyków w Częstochowie. W piątek 21 października odbył się wernisaż prac peruwiańskiego artysty, których sprzedaż wesprze zbiórkę pieniędzy na szkołę w miejscowości Monte Salvado w Ameryce Południowej.

Koordynatorem wystawy jest Krzysztof Karniewski z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego „Młodzi Światu w Krakowie”. Jak podkreśla: to pierwsza autorska wystawa Peruwiańczyka, którego marzeniem jest wsparcie najbiedniejszych dzielnic swojego kraju.

– To malarz, który urodził się w peruwiańskiej dżungli w Departamencie Loreto w Peru, niedaleko miejsca, w którym rodzi się rzeka Amazonka. Poznałem Yona przebywając na misjach świeckich w Peru w latach 2018-2020. Poznałem go w miejscu, gdzie wychowywała się peruwiańska młodzież, pochodząca z trudnych i rozbitych rodzin. Yon wychowywał tych chłopaków, uczył ich muzyki i warsztatu malarstwa. Po pewnym czasie trwania naszej przyjaźni zaproponowałem mu zorganizowanie wystawy w Polsce. Udało się to po trzech latach – mówił Krzysztof Karniewski z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego „Młodzi Światu w Krakowie”.

Głównym celem wystawy jest sprzedaż obrazów, z których dochód pozwoli zmodernizować placówkę wychowawczą w jednej z peruwiańskich dżungli.

– Cały dochód z organizowanego przez nas wydarzenia jest przeznaczony na jeden z projektów salezjańskiego wolontariatu misyjnego „Młodzi Światu w Krakowie”. To pomoc dla Peru, a dokładniej dla miejscowości Monte Salvado, gdzie znajduje się salezjańska szkoła dla młodzieży. Potrzebna jest tam wymiana instalacji elektrycznej – dodał wolontariusz.

Barwne obrazy oraz portrety poświęcono pięknu natury nieskażonej ingerencją człowieka. Wystawa potrwa do piątku 28 października.

BNO

Galeria: Radio Fiat

Skip to content