Pożar w sercu – kolejna nowość w Teatrze Mickiewicza

Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie zaprasza do obejrzenia nowego widowiska. „Pożar w sercu” w reżyserii Roberta Dorosławskiego to muzyczna opowieść przenosząca widza w świat piosenki XX wieku. Premiera sztuki już 25 września o godz. 19.00.

Tegoroczny wrzesień jest dla częstochowskiego teatru wyjątkowo aktywny. W ciągu jednego miesiąca publiczność zobaczy na scenie aż dwie premiery. Pierwsza z nich to historia miłości, emocjonalnej walki oraz próby rozpoczęcia życia z nową tożsamością. „Strefa zero” w reżyserii André Hübnera-Ochodlo to dramat psychologiczny z zamachem na World Trade Center w tle. Druga z wrześniowych premier będzie natomiast muzyczna. Więcej na ten temat mówi dyrektor teatru Robert Dorosławski:

– To jest właściwie bardziej koncert niż spektakl teatralny. Koncert przypomina trochę „Zaczarowanego konia”, który ma swoją publiczność do dziś. Przed wakacjami zgłosił się do nas Wydział Zdrowia z prośbą o przygotowanie podobnego koncertu takiego jak „Zaczarowany koń”. Tak powstał „Rytm w sercu”. Spektakl rządził się jednak prawami imprezy okolicznościowej. Powstała więc pewnego rodzaju zajawka większego widowiska. Teraz wykorzystaliśmy potencjał tego materiału i zapraszamy do obejrzenia „Pożaru w sercu”.

W czasie widowiska usłyszymy zarówno teksty śpiewane, jak i mówione. Na scenie wystąpią m.in. Iwona Chołuj, Marta Honzatko, Adam Hutyra, czy Michał Kula:

– Oczywiście nie chcemy powtarzać piosenek z „Zaczarowanego konia”. „Wyjęliśmy” więc te piosenki starsze, zastępując je nowymi. Całość „oblepiliśmy” też tekstami mówionymi, choć oczywiście nadal jest to koncert. Widowisko muzyczne, odrobinę refleksyjne.

Premiera spektaklu odbędzie się 25 września o godz. 19.00.

ABK

Pożar w sercu/fot. Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie
Skip to content