W piątek 21 września rozpocznie się w częstochowskim Teatrze im. Adama Mickiewicza XII Przegląd Przedstawień Istotnych „Przez Dotyk”. Tegoroczna edycja zorganizowana została pod hasłem „Rodzina +/_”. W trakcie festiwalu publiczność będzie miała możliwość obejrzenia ośmiu specjalnie wybranych przez organizatorów spektakli. Jak powiedział w trakcie przedprzeglądowej konferencji prasowej dyrektor częstochowskiego teatru, Robert Dorosławski, wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz artystyczny nie tylko Częstochowy:
– Myślę, że to ważne wydarzenie również dla regionu, bo przyjeżdżają do nas widzowie i z Radomska, Bełchatowa czy Łodzi. To XII już edycja przeglądu, dziewięć spektakli, goście z całej Polski. Istotność przeglądu polega na tym, że staramy się zapraszać te spektakle i te tytuły, które wymykają się takiemu codziennemu impresariatowi. Nasz przegląd został po to wymyślony, aby pokazać częstochowskiej publiczności te przedstawienia, które w takim codziennym impresariacie mogłyby się słabo mieścić.
W repertuarze przeglądu pojawiły się spektakle teatrów między innymi z Krakowa, Słupska czy Lublina. W ramach przeglądu odbędzie się również koncert Katarzyny Groniec, promujący jej najnowszą płytę „Ach!”. XII Przegląd Przedstawień Istotnych „Przez Dotyk” będzie trwał od 21 do 30 września. Wszystkie spektakle zostaną wystawione na scenach Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Szczegółowy program przeglądu na stronach internetowych teatru.

ZD

Skip to content