Przy dźwiękach muzyki klasycznej w Muzeum Monet i Medali

W Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie 29 października rozbrzmiała muzyka w wykonaniu młodzieżowej orkiestry dętej z Niemiec.

Na skutek wieloletniej współpracy, Zespół Szkół Muzycznych im. Marcina Żebrowskiego od 25 października gości w Częstochowie niemiecką młodzieżową orkiestrę. Muzyka przez nich grana to dzieła Bacha czy Mozarta, a także współczesnych wykonawców. O szczegółach mówi Urszula Ledwoń, dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych:

– Przyjechała do nas orkiestra Kreisjugendorchester Phorzheim. Grają w niej osoby od 15 do 23 roku życia. Będzie to wymiana, nasi uczniowie pojadą tam za rok w listopadzie, też z repertuarem muzyki na instrumenty dęte.

Program pobytu orkiestry w Polsce objął udział w kilku koncertach na terenie Częstochowy i w okolicach, a także wycieczki kulturoznawcze:

– Byli na Jurze, widzieli Muzeum Monet i Medali, Muzeum Częstochowskie, byli na Jasnej Górze i uczestniczyli w wystawie “Śladami Jezusa”. Program jest bardzo ciekawy, zespół miał już koncerty w kościele św. Wojciecha, w Szkole Muzycznej w Lublińcu, dzisiaj gramy w Muzeum Monet i Medali, a jutro koncert w Szkole Muzycznej w Tarnowskich Górach.

Po zakończeniu pobytu w Polsce młodzieżowa orkiestra dęta z Niemiec wyruszy z koncertami do Pragi.

AK