Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie/fot. Radio Fiat

Przeboje z repertuaru Czesława Niemena, Renaty Przemyk, hity przedwojenne i teksty satyryczne autorstwa Andrzeja Poniedzielskiego, Tadeusza Drozdy, a nawet Ignacego Krasickiego. Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie zaprasza do udziału w muzycznym wydarzeniu. Początek koncertu pt. „Rytm w sercu” już 12 czerwca o godz. 16.00.

Nowy program twórców „Zaczarowanego konia” przeznaczony jest dla wszystkich, którzy lubią bawić się przy piosenkach sprzed lat. Pomysłodawcą wydarzenia jest dyrektor Teatru im. Adama Mickiewicza, Robert Dorosławski:

– Postanowiliśmy przygotować „nową jakość”. Większość piosenek jest nowa, choć trzy pochodzą z „Zaczarowanego konia”. Koncert usłyszycie Państwo w wykonaniu zespołu MAKABUNDA oraz aktorów Teatru Mickiewicza. Repertuar zapowiada się naprawdę bardzo ciekawie. Usłyszymy takie przeboje jak: „Płonąca stodoła”, „Pożar w Kwaśniewicach”, „Gdzie ci mężczyźni” czy „Babę zesłał Bóg”. Nie braknie też przedwojennych szlagierów.

Koncert powstał na specjalne zamówienie częstochowskiego Wydziału Zdrowia. Dla szerszej publiczności zostanie wystawiony więc jedynie kilka razy:

– Te koncerty nie wejdą na stałe do repertuaru. Są to imprezy okolicznościowe, przeznaczone dla naszych przyjaciół i partnerów firmowych. Nie wykluczam jednak, że po latach wyłoni się z tego repertuaru jakaś premiera. Czas pokaże. Póki co, koncertu będzie można wysłuchać w czerwcu oraz w sierpniu.

Dwa otwarte koncerty w ramach muzycznego przedsięwzięcia odbędą się 12 czerwca godz. 16.00 oraz 19.00.

ABK

Skip to content