Agnieszka Piśkiewicz-Bornstein – wieloletnia asystentka literacka Irit Amiel, zaangażowana w ochronę dziedzictwa kultury żydowskiej na terenie Polski – będzie gościem Salonu Poezji w częstochowskim Teatrze im. Adama Mickiewicza. Spotkanie dotyczące nowo wydanej książki „Ostatnie fastrygi. Irit Amiel w rozmowie z Agnieszką Piśkiewicz-Bornstein” odbędzie się 10 kwietnia.

Do udziału w inicjatywie zaprasza Ewa Oleś, sekretarz literacka Teatru:

– Będzie to Salon Poezji poświęcony naszej ulubionej poetce Irit Amiel. Będzie to też rozmowa i spotkanie autorskie z Agnieszką Piśkiewicz-Bornstein, która przez 12 lat była sekretarzem literackim poetki. Obie panie znały się i przyjaźniły. Książka „Ostatnie fastrygi. Irit Amiel w rozmowie z Agnieszką Piśkiewicz-Bornstein” jest owocem rozmów, które Agnieszka prowadziła z poetką.

W czasie spotkania z Agnieszką Piśkiewicz-Bornstein poruszone zostaną wątki nieznanych dotąd faktów biograficznych Irit Amiel – w tym bolesne wspomnienia o początkach mieszkania w Izraelu:

– Irit Amiel była niezwykle charyzmatyczną postacią. Kobietą obdarzoną niesamowitym talentem, dotyczącym bardzo przenikliwego patrzenia na człowieka. W naszym Salonie Poezji chcieliśmy się skupić przede wszystkim na dzieciach. Oddać głos dzieciom, o których pisała Irit Amiel. Myślę, że będziemy też rozmawiać o tym, co dzieje się obecnie na Ukrainie. Dzieci są najbardziej bezbronnymi istotami, które także cierpią podczas wojny. Aby nie było jednak aż tak traumatycznie, Salon przełamujemy współczesnymi piosenkami.

Salon Poezji rozpocznie się 10 kwietnia o godz. 16.00. Bilety do nabycia w kasie teatru.

ABK

Skip to content