Salon Poezji” z twórczością Magdaleny Piekorz

W niedzielę w Teatrze im. Adama Mickiewicza odbył się Salon Poezji, którego bohaterką była dyrektor artystyczna Teatru – Magdalena Piekorz. Wiersze z jej debiutanckiego tomiku poezji pt. „Ogrody pamięci” przeczytały: Marta Honzatko, Sylwia Oksiuta-Warmus i Hanna Zbyryt.

 – Muszę powiedzieć, że jestem nieco zaskoczona, bo ja do tej pory pisałam wiersze wyłącznie do szuflady, mimo tego, że w 1992 roku ukazał się mój debiutancki tomik zatytułowany “Nowa Arkadia” . Były to jednak wiersze nagrodzone w “Świecie Młodych”, który święcił wtedy triumfy. Później poszłam w reżyserkę i dopiero znajomi namówili mnie i w ten sposób powstały w ostatnich latach “Ogrody Pamięci”. W większości są one z cyklu wierszy miłosnych – mówi Magdalena Piekorz.

Magdalena Piekorz to reżyserka, scenarzystka i doktor sztuki filmowej. Jest autorką filmów dokumentalnych oraz spektakli, widowisk teatralnych i telewizyjnych. Od września 2018 r. pełni funkcję dyrektora artystycznego częstochowskiego Teatru. W wolnych chwilach pisze wiersze.

PNP