Cudowna terapia/fot. Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, fb

Zgodnie z rozporządzeniem rządu od 20 marca do 9 kwietnia instytucje kultury, działające na terenie Polski, pozostaną zamknięte. Decyzja o czasowym wprowadzeniu lockdownu spowodowana jest sytuacją epidemiczną w kraju. Muzea, filharmonie, teatry, opery i galerie sztuki mogą funkcjonować jedynie w formie on-line.

Muzeum Częstochowskie, korzystając z możliwości ostatniego dnia przyjmowania klientów, zaprasza do obejrzenia ciekawej ekspozycji. O szczegółach mówi Monika Świerczewska z Działu Edukacji i Wystaw:

– Obiekt, do którego warto Państwa zaprosić to Galeria Dobrej Sztuki z propozycją „Podróż na Wschód-wielokulturowość”. Pomysłodawcą oraz realizatorem projektu jest grupa artystyczna Atina. Wystawa oscyluje wokół refleksji idei podróżny na Wschód, motywu wielokulturowości. Porusza zagadnienia związane z katolicyzmem, prawosławiem i judaizmem. Na wystawie oprócz artystów z różnych regionów Polski, zaprezentowali się artyści z Ukrainy i Słowacji. Serdecznie zapraszam na wystawę.

Ciekawą ofertę na dzisiejszy wieczór proponuje też Teatr im. Adama Mickiewicza. O godz. 17.00 oraz 19.30 publiczność będzie mogła zobaczyć „Cudowną terapię” reżyserii Tomasza Mana – historię małżeństwa, które próbuje ocalić miłość z pomocą specjalisty. W terminie 20 marca – 9 kwietnia wszystkie spektakle zostały odwołane. Jak informuje teatr – wszelkie kwestie związane ze zmianami w repertuarze – w tym wymiany biletów – będą potwierdzane mailowo lub telefonicznie.

Warto wspomnieć, że w trakcie lockdownu niektóre instytucje prowadzić będą działalność on-line. Jedną z nich jest Filharmonia Częstochowska, o czym mówi dyrektor placówki Adam Klocek:

– W pewnym sensie jesteśmy już przyzwyczajeni, że plany artystyczne musimy modyfikować. Wyprzedziliśmy decyzję rządu o lockdownie i przygotowaliśmy wspaniały koncert, który zobaczycie Państwo w formie on-line. To specjalne wydarzenie z okazji pierwszego dnia wiosny. Kilka koncertów jednak przełożyliśmy na późniejszy termin. Koncert Dyplomantów Szkoły Muzycznej II stopnia w Częstochowie odbędzie się dopiero w drugiej połowie kwietnia. Zapraszamy do odwiedzin naszej strony internetowej, gdzie znajdziecie Państwo wszelkie informacje dotyczące repertuaru.

Osoby, które zdecydują się dziś na udział w wydarzeniach kulturalnych w mieście, proszone są o przestrzeganie wszelkich zasad sanitarnych.

ABK

Skip to content