„Nic tak szybko w życiu nie umiera, jak wiersze” – to tytuł najnowszego tomu poetyckiego Jacka Gierasińskiego, częstochowskiego pisarza oraz poety. 17 listopada w Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater miało miejsce spotkanie autorskie połączone z promocją najnowszej publikacji artysty.

Wydany w 2019 roku zbiór wierszy jest czwartym w dorobku artysty, który jak sam przyznał, ma możliwość wydania kilku kolejnych dzieł.

– Potrafię pisać nawet trzy wiersze dziennie. Moim największym ograniczeniem jest czas druku. Najwięcej czasu zajmuje układanie wierszy w logiczną całość. Obecnie mam materiału przynajmniej na dwa tomiki – przyznał Jacek Gierasiński.

Częstochowski poeta jest jednym z administratorów facebookowego profilu „Kształty Słów”. Strona została stworzona, aby dać wszystkim chętnym możliwość publikowanie swoich wierszy i innych prac, a także komentowania oraz dzielenia się słowem. Zdaniem pisarza, w ostatnich latach znacznie spadło zainteresowanie klasyczną poezją.

– Zazwyczaj to poeci czytają siebie nawzajem oraz pojedyncze osoby, które mają w sobie pewną wrażliwość. Młodzi ludzie wolą gonić za pieniądzem, niż za poezją – dodał częstochowski poeta.

Niespodzianką rozpoczynającą autorskie spotkanie była recytacja wierszy Jacka Gierasińskiego w wykonaniu Antoniego Rota, aktora Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Spotkanie poprowadził Bogdan Wąchała z częstochowskiego Teatru „Małgo”.

BNO

Skip to content