Spotkanie z Agatą Rusak w Księgarni Świętego Pawła

W piątek 11 marca, w Księgarni Świętego Pawła, późnym popołudniem odbyło się spotkanie z Agatą Rusak – autorką książki „Ona zraniona”. Było to drugie wydarzenie, które księgarnia organizowała w marcu. Pierwsze z nich to warsztaty biblijne, które odbyły się 7 marca.

Szczegóły tej inicjatywy przybliża Joanna Gawęda z Edycji Świętego Pawła:

-Pomyśleliśmy, że zrobimy taką imprezkę dla kobiet. Warto przyjść z tego względu, że czasami jest tak, że my za bardzo idziemy w taką duchowość, która nie uwzględnia naszych ludzkich potrzeb. Pamiętajmy, że Jezus był człowiekiem, miał też naturę ludzką. Czasami my mamy takie nieludzkie spojrzenie na siebie i czego nam trzeba to na pewno miłości do samego siebie, żeby przyjąć drugiego człowieka.

O tym, co chciała przekazać w swojej książce oraz o tematach poruszanych na spotkaniu mówi Agata Rusak:

-Książka “Ona zraniona” jest taką próbą popatrzenia egzystencjalnego na wszystkie nasze bóle, cierpienia. Próba pokazania, że nie ma takiej sytuacji kiedy nie moglibyśmy zrobić kroku ku poprawy sytuacji. Dzisiejsze spotkanie będzie zawierało te tematy, ale ma trochę szerszy charakter. Będę mówić o miłości do samego siebie, do samej siebie. Będzie w tym oczywiście pewna analogia do książki, bo sposób podejścia do naszych cieni do naszych trudnych części może być miłosny albo niemiłosny, okrutny albo obojętny więc przyjrzymy się temu tematowi z tej strony.

Na spotkanie przybyło pokaźne grono odbiorców. Pomimo tego, że kierowane głównie do kobiet, pojawiło się na nim kilku panów.

Skip to content