Styczniowy repertuar w Filharmonii Częstochowskiej

Koncerty w wykonaniu polskich i zagranicznych artystów, różne gatunki muzyczne, widowiska i spektakle – wszystko to czeka na melomanów w Filharmonii Częstochowskiej. Zimowy repertuar z pewnością zadowoli niejednego słuchacza.

O tym, co ciekawego Filharmonia Częstochowska przygotowała w styczniu dla publiczności mówi dyrektor instytucji Adam Klocek:

– Jesteśmy po koncercie sylwestrowym oraz noworocznym. Teraz przed nami również przebojowy repertuar, chociaż bardziej symfoniczny. Do Częstochowy przyjedzie wybitny meksykańsko-hiszpański dyrygent Juan Carlos Lomonaco, aby poprowadzić program, który nazwaliśmy „Boléro”.

Koncert przygotowany został z myślą zarówno o fanach brzmienia symfonicznego, jak i miłośników rytmów latyno-amerykańskich. Warto również dodać, że Orkiestra Symfoniczna, której grę usłyszeć będzie można już 21 stycznia o godz. 19.00, składa się z ponad 100 artystów.
Ciekawe wydarzenie filharmonicy przygotowali też dla melomanów w ramach Inauguracji Roku Bronisława Hubermana, patrona częstochowskiej instytucji:

– Mamy 75. rocznicę jego śmierci oraz 140. rocznicę urodzin, dlatego będziemy starali się w tym roku nadać osobie Bronisława Hubermana trochę więcej rozgłosu. Całość rozpoczynamy wielkim koncertem galowym w ostatni piątek stycznia.

W styczniu melomani usłyszą również Akademicki Koncert Kameralny w wykonaniu artystów z Wydziału Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Wydarzenie połączone zostanie z wernisażem wystawy „TERRA MORTUUM” Agnieszki Półroli z Katedry Grafiki Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie oraz wykładem dr. hab. Adama Olecha, profesor UJD z Katedry Filozofii.

Wszelkie informacje dotyczące styczniowego repertuaru w Filharmonii Częstochowskiej znajdują się na stronie www.filharmonia.com.pl.

ABK

Skip to content