Świat pandemii oczami medyków-artystów

Fot. Radio Fiat

Ponad 50 obrazów 19 autorów można oglądać w Galerii 4 Arte w Częstochowie. Wszystko w ramach X jubileuszowego Międzynarodowego Salonu Fotografii Artystycznej Lekarzy „PhotoArtMedica 2022”.

Wernisaż wystawy poświęconej w dużej mierze tematyce koronawirusa odbył się w piątek 21 października. Tegoroczne hasło wystawy to „Setne sekundy między bólem a nadzieją ”. Wystawa corocznie powstaje we współpracy z zagranicznymi lekarzami.

– To niecodzienna wystawa, która jest możliwa dzięki naszym kontaktom z lekarzami włoskimi. Oni już od kilku lat bardzo aktywnie uczestniczą w tych konkursach, organizując się w ramach Włoskiego Towarzystwa Fotografii Medycznej. W ubiegłym roku zainaugurowali oni dość dużą wystawę, której owoce możemy obecnie podziwiać w Częstochowie – wyjaśnił dr nauk medycznych Krzysztof Muskalski, okulista i przewodniczący salonów „PhotoArtMedica”.

Wystawę medyczną dotyczącą wydarzeń z ostatnich dwóch lat przygotowali lekarze z Włoch, czyli kraju, który jako jeden z pierwszych w Europie walczył ze skutkami pandemii.

– Okazuje się, że większość tych lekarzy była wrażliwa i zmęczona zaistniałą sytuacją. Dla wielu z nich odetchnieniem były chwile, w których mogli wziąć aparat do rąk – mówił Krzysztof Janik, członek zarządu Galerii 4 Arte.

Wernisaż wystawy fotografii medycznych uświetnił występ Olgi Przybylik przy akompaniamencie Andrzeja Młodkowskiego.

BNO

 

Galeria: Radio Fiat

Świat pandemii oczami medyków-artystów

Skip to content