Muzyk i wokalista Marcin Styczeń wystąpił dla częstochowskiej publiczności. W repertuarze koncertu znalazło się 14 osobistych, muzycznych portretów świętych i błogosławionych Kościoła katolickiego. Wydarzenie odbyło się 7 listopada w kościele Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

Zaprezentowane przez artystę utwory pochodzą z płyty pt. „Święci”. Jak tłumaczy Marcin Styczeń, muzyka i teksty pieśni stworzone zostały z pewną misją. – Mam nadzieję, że po tym koncercie, niektórzy ze świętych staną się słuchaczom bliżsi. Marcin Styczeń zaznaczył również, że wsłuchanie się w treść, piękno muzyki, a w efekcie głębsze przeżycie muzycznego wydarzenia, nie byłoby możliwe bez odpowiedniego miejsca:

– Jesteśmy tak blisko Jasnej Góry, z czego bardzo się cieszę. Nie wiedziałem wcześniej, że jest taka parafia, jak ta – NMP Częstochowskiej. To naprawdę piękne miejsce. Bardzo też cenię proboszcza, ks. Zbigniewa Jeża. Wspaniale jest spotykać na swojej drodze kapłanów, którzy również „czują kulturę”. Cieszę się, że w tak pięknej świątyni możemy zaprezentować piosenki o świętych.

Marcin Styczeń to pieśniarz, kompozytor i autor tekstów, niezależny od wielkich wytwórni oraz dyktatury mainstreamowych mediów. Tworzy dla słuchaczy i na chwałę Bożą:

– Ja swoją twórczość traktuję trochę inaczej. Ważna jest dla mnie przede wszystkim wewnętrzna prawda oraz poruszenie. Spotkanie z drugim człowiekiem poprzez twórczość ma sens tylko wtedy, kiedy następuje pewien rezonans. Serca odbiorcy i artysty zaczynają bić we wspólnym rytmie.

Szczegóły dotyczące kolejnych koncertów Marcina Stycznia znajdują się na oficjalnej stronie internetowej artysty.

ABK

Skip to content