Sztuka Fugi – koncert on-line częstochowskiej Filharmoni

Pandemia koronawirusa daje się we znaki nie tylko przedsiębiorcom czy placówkom kultury, ale i zwykłym ludziom, którzy przez wirusa pozbawieni zostali możliwości obcowania z wyższą kulturą. Częstochowska Filharmonia postanowiła wyjść tym potrzebom na przeciw, organizując koncert z muzyką Jana Sebastiana Bacha – wszystko będzie udostępniane na kanale YouTube placówki.

Twórczość Bacha jest jedną z najpiękniejszych i najbardziej złożonych w historii muzyki. Sprawia to, że obcowanie z jego twórczością, nawet trzysta lat po jego śmierci, nadal jest czymś niezwykłym. Jak twierdzi Adam Klocek, dyrektor Filharmonii w Częstochowie, „Sztuka Fugi”, przeniesie słuchacza w inny wymiar doznań. Muzyka Bacha ma łączyć w sobie wszystkie najlepsze cechy dzieła sztuki oraz matematyki. To sprawia, że fonie przez niego napisane mają być nieporównywalne do niczego innego w świecie muzyki.

Tak jak muzyka Bacha ma swój cel, tak również koncert nie został zorganizowany bez przyczyny, ponieważ zbliżające się Zmartwychwstanie Jezusa zasługuje na akompaniament najlepszej muzyki, a twórczość Bacha swoim geniuszem ma dotykać nieba.

Do wirtualnego udziału w koncercie organizatorzy zapraszają wszystkich melomanów.

Koncert udostępniony będzie na kanale YouTube Filharmonii Częstochowskiej, a także na jej stronie internetowej w piątek, 26 marca, od godziny 19:00.

CATEGORIES
TAGS
Share This