Do 11 lipca grali cały czas. Później zrobili krótką przerwę, a już niedługo publiczność ponownie zobaczy ich na scenie. Choć w tym roku krócej niż zwykle aktorzy Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie odpoczęli po wakacjach i od 18 sierpnia ponownie grają na scenie.

Do końca miesiąca publiczność zobaczy specjalny repertuar, przygotowany w ramach akcji „Teatr na wakacje”. Jako pierwszy na deskach częstochowskiej sceny wystawiony został „Fałsz” André Hübnera-Ochodlo – mówi Rober Dorosławski, dyrektor Teatru im. Adama Mickiewicza:

– Wakacje w teatrze były w tym roku wyjątkowo krótkie. Spowodowane jest to pandemia i tym, że ubiegły sezon artystyczny był niestety mocno „poszatkowany”. Raz graliśmy, później były przerwy spowodowane obostrzeniami. Wracaliśmy do gry, a później znów przerywaliśmy naszą działalność sceniczną. W związku z tym w tym roku postanowiliśmy skrócić do minimum naszą przerwę urlopową. Teraz wznawiamy naszą działalność. W sierpniu przypominamy jeszcze rzeczy, które powstały zwłaszcza w okresie pandemii. Powróci na afisz m.in. „Dziewiąty dzień księżycowy”, „Cudowna terapia”, czy też bajka „Trzy świnki”.

Częstochowscy aktorzy zagrają też spektakle poza siedzibą teatru. 26 sierpnia o godz. 19.00 – w Kawiarni Fundacji Oczami Brata – Audio Teatr „Zażynki”, a trzy dni później o godz. 17.30 – na parkingu za Konduktorownią – publiczność zobaczy „Łysą śpiewaczkę”. We wrześniu teatr zaprasza natomiast na specjalną premierę:

– Trwają intensywne prace do kolejnej premiery (zaczęły się jeszcze przed wakacjami) w inscenizacji André Hübnera-Ochodlo. Premiera spektaklu „Strefa zero” odbędzie się 11 września. Jest to historia o miłości, romansie z bardzo mocnym akcentem zamachu na World Trade Center.

O szczegółach dotyczących repertuaru przeczytać można na stronie www.teatr-mickiewicza.pl.

ABK

Skip to content