Z repertuaru Teatru im. A. Mickiewicza mogą korzystać zarówno najmłodsi jak i nieco starsi widzowie. Dzieci doceniają zwłaszcza bajkę Roszpunkę, która w ostatnim czasie wygrała I miejsce w prestiżowym konkursie. Reżyserem zwycięskiego spektaklu jest dyrektor częstochowskiego teatru, Robert Dorosławski.

– W Przeglądzie Festiwali dla Dzieci spektakl Roszpunka otrzymał nagrodę publiczności. Cieszy nas to tym bardziej, że jury było wymagające, wszak bajki oceniały dzieci. Nasza interpretacja zwyciężyła 17% głosów. Zapraszamy, żeby przekonać się samemu, że spektakl nadaje się dla widza od lat 3 do 103. W bajce znajdziemy wiele odniesień do współczesności, stąd jest ona bardzo aktualna. Oprócz tytułowej Roszpunki, publiczność bawi m.in. DJ Pokraka, w którego wciela się znakomity Adam Hutyra – chwali Roszpunkę Katarzyna Szeląg z częstochowskiego Teatru.

Do Teatru na Roszpunkę można wybrać się 28 i 29 marca, natomiast wcześniej, warto zaplanować wizytę w teatrze z racji Dnia Kobiet. Jeśli jeszcze nie macie pomysłu jak spędzić ten czas, skorzystajcie z zaproszenia od Joanny Karkoszki-Taborek z Działu Promocji Teatru im. A. Mickiewicza.  – O godz. 11 i 17 można zasłuchać się w najpiękniejsze utwory m.in. Agnieszki Osieckiej czy Jonasza Kofty w niesamowitych aranżacjach i emocjonalnych wykonaniach Marty Honzatko. Ci z widzów, którzy skorzystają z propozycji i wybiorą się na koncert liryczno-satyryczny “Nie tylko kobieta” nie będą zawiedzeni. Natomiast wieczorem o godz. 19 zapraszamy na farsę “Historie łóżkowe” w reż. Mirosława Połatyńskiego – wylicza Karkoszka-Taborek.

Szczegółowy repertuar częstochowskiego Teatru można znaleźć na stronie www.teatr-mickiewicza.pl oraz pod numerem telefonu do kas 34 372 33 06.

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content