Teatr zaprasza na „Pannonicę”

Źródło fot. teatr-mickiewicza.pl

„Pannonica” to spektakl na podstawie książki „Baronowa jazzu”, której autorką jest Hannah Rothschild w przekładzie Dobromiły Jankowskiej. Przedstawienie jest jedną z nadchodzących premier Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie i ukazuje biografię postaci, jaką jest Pannonica de Koenigswarter.

Ma być to jedna z pierwszych propozycji zagranych po trzeciej fali pandemii z tradycyjnym udziałem publiczności.

– Rzecz opowiada o Pannonice Rothschild, znanej pani mecenas amerykańskich jazzmenów lat 50. i 60. Autorem tekstu i reżyserem jest Paweł Szumiec, scenografię stworzył Marek Braun, kostiumy – Jolanta Łagowska-Braun. Kierownictwem muzycznym zajął się Aleksander Brzeziński, a multimediami Wojtek Kapela. Grają: Agnieszka Łopacka, Waldemar Cudzik, Maciej Półtorak. Jako pianista jazzowy w tym spektaklu wystąpi Michał Rorat. Pierwotnie premierę planowaliśmy w połowie kwietnia. Niestety nie udało się, ponieważ w dalszym ciągu jesteśmy zamknięci dla publiczności. Obecnie drugą zaplanowaną datą jest druga sobota maja, 8 maja – mówił Robert Dorosławski, dyrektor częstochowskiego teatru.

Obecne obostrzenia związane z kinami i teatrami trwają od 20 marca. Pierwotnie placówki miały zostać otwarte 9 kwietnia, jednak po niezadowalającym spadku liczby zakażeń, ograniczenia postanowiono przedłużyć do 25 kwietnia.

– Mamy nadzieję, że to się uda i że po długim weekendzie teatry zostaną otwarte dla publiczności oraz że „Pannonica” będzie mogła trafić do odbiorców w bezpośredni sposób. Nie planujemy obecnie prezentacji online. Cały czas liczymy na żywy kontakt z widzami, ponieważ spektakl jest ciekawy, z dużą ilością działań multimedialnych – dodał Robert Dorosławski.

Obecnie ciężko mówić o kolejnych rozporządzeniach władz administracyjnych oraz o tym, jaki procent widowni teatru widzowie będą mogli wypełnić. Przed trzecią falą koronawirusa, wypełnienie sali częstochowskiego teatru wynosiło do 50%.

BNO

Skip to content