Co ciekawego dzieje się w teatrze po świąteczno-noworocznej przerwie? Częstochowscy aktorzy z pewnością nie mają wiele czasu na odpoczynek. W ramach przygotowanego repertuaru zobaczymy zarówno znane już publiczności tytuły, jak również nowości.

O tym, jak wyglądać będą najbliższe tygodnie w Teatrze im. Adama Mickiewicza, mówi dyrektor instytucji Robert Dorosławski:

– Styczeń zaczęliśmy premierą „Kandyda” i to przedstawienie będzie grane przede wszystkim. Z początkiem lutego także pojawi się na naszym afiszu. Styczeń i luty upłyną również pod znakiem innych spektakli. Zobaczycie Państwo swoje ulubione sztuki, takie jak m.in. „Cudowna terapia”, czy „Mayday”. W połowie lutego wznowimy „Ostrą jazdę”, czyli farsę kanadyjskiego pisarza. Pojawią się także trudniejsze spektakle, ale również mające swoją publiczność. Będzie to „Strefa zero” oraz „Fałsz”. 21 stycznia zapraszamy Państwa na „Pannonicę”, ale połączoną z recitalem jazzowym tria Michała Rorata. Częstochowscy aktorzy rozpoczną też przygotowania do nowej premiery, czyli „Makbeta” w reżyserii André Hübnera-Ochodlo.

W styczniu oraz lutym nie zabraknie też „Dziewiątego dnia księżycowego”, czy też teatralnych atrakcji dla najmłodszych:

– Druga połowa lutego to ferie w naszym mieście. Przygotowaliśmy dla dzieci 2 przedstawienia, które są już w naszym repertuarze. To „Trzy świnki” oraz „Roszpunka”, którą graliśmy też 6 grudnia. Spektakle grane będą w środy feryjne o godz. 18.00.

Wszelkie informacje dotyczące repertuaru, w tym opisy spektakli oraz godziny wystawiania sztuk, znajdują się na stronie internetowej www.teatr-mickiewicza.pl.

ABK

Skip to content