Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie organizuje dwumiesięczne warsztaty dla dorosłych. Zajęcia oparte będą na tekstach i piosenkach m.in. z Kabaretu Starszych Panów. Pierwsze z nich już 2 października.

Szczegóły inicjatywy przybliża sekretarz literacka teatru, Ewa Oleś:

– Reaktywujemy warsztaty teatralne, które rozpoczęliśmy w marcu ubiegłego roku. Mieliśmy nadzieję, że szczęśliwie dobrniemy do finału. Niestety z powodu pandemii tak się nie stało. Trzy razy warsztaty musieliśmy zawiesić. Mam nadzieję, że teraz uda się je dokończyć. Trzon grupy został, jednak część osób zrezygnowała. Pozyskujemy więc nowych chętnych.

Warsztaty poprowadzą: Marek Ślosarski – aktor teatralny i filmowy, związany z teatrem częstochowskim oraz Teatrem Powszechnym w Łodzi, a także korepetytorka wokalna, muzyk Marzena Lamch-Łoniewska:

– Zapraszamy wszystkich chętnych. Szczególnie tych, którzy umieją śpiewać oraz grać na instrumentach. W tej chwili obowiązuje lista rezerwowych.

Zajęcia teatralne odbywać się będą raz lub dwa razy w tygodniu w częstochowskim teatrze oraz poza jego siedzibą. Premiera spektaklu kończącego warsztaty odbędzie się 28 listopada na scenie kameralnej.

ABK

Skip to content