Największe przeboje muzyki klasycznej w oryginalnym składzie… Koncert Classic & Gypsy w wykonaniu filharmonicznego kwintetu przy użyciu skrzypiec, altówki, wiolonczeli i kontrabasu. Wszystko to w ramach Jurajskiego Festiwalu Muzycznego, na który Filharmonia Częstochowska zaprasza już 17 lipca o godz. 19.00 do zawierciańskiego Browaru na Jurze.

Szczegóły muzycznego spotkania przedstawia dyrektor instytucji kultury Adam Klocek:

– W Zawierciu będziemy grali w ogrodzie browaru, także będzie to naprawdę ciekawe miejsce. Program wyjątkowo lekki będą to przeboje muzyki klasycznej od Bacha i muzyki baroku po XX wiek. Nazwaliśmy ten koncert „Od klasyki do gipssy swingu” – cygańskiego swingu, który z pewnością się Państwu spodoba.

Jurajski Festiwal Muzyczny zainaugurowany został 26 czerwca na częstochowskim Starym Rynku koncertem w 100-lecie Trzeciego Powstania Śląskiego. Melomani usłyszeli muzykę w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Filharmonii oraz wykładu Juliusza Sętowskiego, którzy przybliżył zgromadzonym historię udziału częstochowian w Powstaniach Śląskich. Drugim przystankiem na trasie Festiwalu były Podlesice, gdzie muzycy zagrali w miejscu charakterystycznym szczególnie dla wspinaczy, czyli Trafo Base Camp. 10 lipca zawitaliśmy natomiast do jurajskiego Olsztyna, gdzie w zabytkowym Kościele św. Jana Chrzciciela filharmoniczny kwartet zaprezentował dźwięki mozartowskie.

Koncert w zawierciańskim Browarze na Jurze rozpocznie się 17 lipca o godz. 19.00. Letni Jurajski Festiwal Muzyczny objęty jest patronatem medialnym Radia Fiat.

Skip to content