Trwa VI Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Koniecpolu

Fot. Dom Kultury w Koniecpolu

W najbliższą niedzielę 18 września odbędzie się drugi koncert VI odsłony Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Koniecpolu. W kościele św. Trójcy wystąpi wokalistka Magdalena Cornelius-Kulig oraz organista Adam Tański.

Festiwalowe wydarzenia, które miały miejsce w sierpniu, cieszyły się niesamowitym odbiorem.

– Koncert był fantastyczny. Zawsze staramy się, aby organom towarzyszyły inne instrumenty, bądź wokaliści. W sierpniowym koncercie organom towarzyszyły skrzypce i klarnet. One sprawiły wrażenie miękkości tego instrumentu – mówiła Arleta Olszewska-Lorin, dyrektor Domu Kultury w Koniecpolu.

Jak dodaje dyrektor Domu Kultury w Koniecpolu, trwający już od sześciu lat Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej jest stałym elementem lokalnej kultury:

– Festiwal tak mocno wpisał się w nasz roczny harmonogram, że nie wyobrażamy sobie w tej chwili, aby nie organizować go już więcej. Nie ma co do tego żadnej dyskusji. Mieszkańcy Koniecpola to nasi stali słuchacze, którzy czekają i przychodzą na nasze koncerty – dodała dyrektor.

Kolejny koncert w ramach VI edycji Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Koniecpolu odbędzie się w niedzielę 23 października o godz. 18:00.

BNO

Skip to content