Kompozycje Roberta Schumanna w wykonaniu Jarosława Tarnawskiego to program kolejnej odsłony Częstochowskich Dni Muzyki Organowej. Drugi z cyklu tegorocznych koncertów rozpocznie się 24 września w częstochowskim kościele Podwyższenia Krzyża Świętego.

Do udziału zaprasza Jan Mroczek z Towarzystwa Muzycznego, organizator wydarzenia:

– Warto przyjść i wysłuchać. Zawsze na naszym festiwalu występują wysokiej klasy artyści. Teraz będzie to Jarosław Tarnawski z Poznania – adiunkt tamtejszej Akademii Muzycznej, laureat wielu konkursów, występujący na festiwalach w Polsce oraz poza granicą kraju. Zagra program przekrojowy, dlatego usłyszymy muzykę z różnych wieków. Będą to m.in. utwory pisane na fortepian z pedałem, ponieważ pod koniec XIX wieku taki instrument występował. Myślę, że koncert będzie interesujący.

Częstochowskie Dni Muzyki Organowej to festiwal organizowany już od 2005 roku. Głównym założeniem jest prezentowanie muzyki organowej w różnych odsłonach. Repertuar obejmuje zarówno recitale, koncerty kameralne, chóralno-organowe, jak i symfoniczne:

– Oprócz częstochowskich kościołów prezentowane były też takie miejsca, jak Bazylika we Mstowie, kościół św. Jana w Poczesnej czy kościół św. Jana Chrzciciela w Olsztynie. Obok muzyki prezentujemy więc również ciekawe miejsca, które warto zobaczyć. Staramy się, aby program był maksymalnie zróżnicowany.

Pierwszy z tegorocznych koncertów odbył się 18 września w Kościele Rektorackim przy al. NMP 56. Jutro muzykę organową melomani usłyszą o godz. 19.00 w częstochowskiej świątyni Podwyższenia Krzyża Świętego. Ostatnie z zaplanowanych wydarzeń odbędzie się 26 września w kościele św. Andrzeja Boboli. Początek koncertu także o godz. 19.00.

Radio Fiat objęło festiwal patronatem medialnym.

ABK

Skip to content