Źródło: facebook.com/Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Mykanowie

Cały dzień trwały nagrania przedstawicieli gmin powiatu częstochowskiego wytypowanych do udziału w koncercie z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Sytuacja epidemiczna w kraju i związane z nią obostrzenia spowodowały, że wydarzenie przyjęło formę online, a występy artystów rejestrowano przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

Mimo tych utrudnień na zaproszenie organizatorów: poseł Lidii Burzyńskiej oraz Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Mykanowie, gminy powiatu częstochowskiego odpowiedziały w komplecie.

– Koncert, który odbędzie się 3 maja bieżącego roku, dzięki mojej współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Mykanowie będzie wyrazem głębokiego patriotyzmu naszych małych ojczyzn Ziemi Częstochowskiej. Bardzo dziękuję wszystkim reprezentantom powiatu częstochowskiego i każdej gminie, że zechcieli wziąć udział w tym koncercie. Tym samym dali oni wyraz, jak ważna dla małych ojczyzn i każdej społeczności jest właśnie ta rocznica – mówiła poseł Lidia Burzyńska.

W repertuarze artystów, którzy przyjechali do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Mykanowie znalazły się utwory, które od dawna towarzyszą Polakom w najważniejszych dziejowych momentach, jak i piosenki, które usłyszeć można zdecydowanie rzadziej. Honorowy patronat nad koncertem objęła europoseł Jadwiga Wiśniewska.

– Serdecznie zapraszam do obejrzenia transmisji online koncertu organizowanego przez niezawodną poseł Lidię Burzyńską. W tym uroczystym dniu bądźmy razem i wspólnie z mieszkańcami powiatu częstochowskiego wyśpiewajmy miłość do Polski. Zaprażam do wspólnego śpiewania i rodzinnego świętowania – zapraszała europoseł do Parlamentu Europejskiego.

W wydarzeniu biorą udział soliści, zespoły, a nawet całe orkiestry. Koncert to wspaniała okazja do pokoleniowej integracji, bo w dniu premiery wspólnie wysłuchać go mogą całe rodziny.

BNO

Skip to content