Ułóż sobie obraz, warsztaty/fot. Muzeum Częstochowskie

Cym jest mozaika i jak się ją tworzy? Na to pytanie odpowiada Muzeum Częstochowskie, organizując specjalne warsztaty on-line. Wydarzenie pod hasłem „Ułóż sobie obraz” polega na stworzeniu własnego dzieła w oparciu o „Sztukę Polską XIX i XX w.”, czyli stałą wystawę prezentowaną w częstochowskiej Galerii Dobrej Sztuki. Początek zajęć 29 kwietnia o godz. 16.00.

Zespół dzieł powstałych w okresie młodopolskim należy do najcenniejszych i zarazem najefektowniejszych pod względem walorów artystycznych w całej muzealnej kolekcji. Na czym więc będą polegać proponowane przez muzeum warsztaty? O szczegółach mówi Katarzyna Jezierska z Działu Edukacji i Wystaw:

– 29 kwietnia o godz. 16.00 odbędzie się ciekawe wydarzenie – warsztaty artystyczne inspirowane mozaiką. Chodzi o stworzenie własnego obrazu w oparciu o przedstawione przez nas wzory. Fotografie i szablony można pobrać ze strony internetowej Muzeum Częstochowskiego. Przygotowano je w oparciu o dzieła Józefa Mehoffera „Portret dziewczynki” i Romana Kramsztyka – „Portret malarza Borowskiego”.

Przygotowane zajęcia wpisują się w cykl „Kreatywnych czwartków”:

– Te spotkania mają na celu przybliżenie uczestnikom wiadomości o sztuce w interesujący sposób. Oczywiście każde z nich odnosi się do zbiorów muzealnych, który mamy całkiem sporo. To przepiękne, warte uwagi dzieła sztuki. Natomiast od 3 maja zapraszam Państwa do zwiedzania Muzeum Częstochowskiego już na żywo, nie w sposób wirtualny.

Zanim włączymy się w dzisiejszą inicjatywę muzeum, powinniśmy przygotować kartkę z bloku technicznego A4, nożyczki oraz klej. Początek zajęć o godz. 16.00.

ABK

Skip to content