W sobotę 16 października w Muzeum Pontyfikatu Jana Pawła II rozpoczął się VIII Międzynarodowy Zlot Kolekcjonerów. Na ten weekend przygotowano szereg atrakcji. W programie znalazła się giełda pamiątek po św. Janie Pawle II oraz koncerty.

O przebiegu pierwszego dnia zlotu mówi dyrektor Muzeum Pontyfikatu Jana Pawła II – Krzysztof Witkowski:

-W dniu dzisiejszym 16 października w 43. rocznicę wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową spotkaliśmy się już o 8 rano, którzy kolekcjonują pamiątki z naszym papieżem. Przyjechał aż 23 wystawców z Polski, Europy, Szwajcarii. To już VIII Międzynarodowy Zlot Kolekcjonerów. Z Pocztą Polską wydajemy znaczek pocztowy, kartkę pocztową oraz specjalny stempel.Kartki cieszą się tak niesamowitą popularnością, że rozeszły się w ciągu kilku minut.

Pomimo tego, że w programie zaplanowany był tylko jeden koncert dyrektor muzeum przygotował niespodzianki dla zainteresowanych odbiorów:

-O godzinie 18:43 rozpocznie się koncert grupy Impast. Pani Ola Kowalska zaprosiła dwóch muzyków. Jak to ja staram się zaprosić jeszcze innych muzyków. Michał Rorat zagra na fortepianie wraz z Sebastianem Janikiem na saksofonie o godzinie 20. Zaraz po koncercie Impastu. To jeszcze nie koniec… Gościem dzisiejszego spotkanie będzie również Sergiej Wowkotrub, jako słuchacz poprosiłem, żeby przyniósł skrzypce. Kto wie jak się to dzisiaj zakończy. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy wieczór w Muzeum.

Wszyscy zainteresowani, którzy nie mogli dziś odwiedzić muzeum mogą zrobić to jeszcze w dniu jutrzejszym od godziny 9:00.

Współorganizatorami zlotu są Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II, Polskie Stowarzyszenie Sztuki Medalierskiej, Polskie Towarzystwo Numizmatyczne Oddział w Częstochowie, Polski Związek Filatelistów w Częstochowie oraz Antykwarnia-Księgarnia Niezależna.

 

Skip to content