Warsztaty teatralne w Konduktorowni

DSCF7118

Samodyscyplina, twórcze myślenie i odrobina odwagi są potrzebne, aby zostać aktorem. Dzisiaj w Konduktorowni (23.02) odbyły się warsztaty teatralne dla młodych ludzi.

Organizatorem warsztatów jest Fundacja Oczami Brata. Wymagania stawiane przyszłym aktorom nie wywodzą się z rzekomego talentu, bazują raczej na pracy oraz zrozumieniu problemu. – Uczymy się tego, jak zachowywać się na scenie i aby zwracać uwagę na partnerów, którzy grają razem z nami w różnych spektaklach. Będziemy uczyli się na pewno dykcji. Trochę poruszamy też wyobraźnię, w kontekście takim, aby wymyślać różne historie, które może kiedyś staną się spektaklami. Czytamy profesjonalne scenariusze teatralne i zwracamy uwagę, jak one wyglądają, jaką mają budowę – wyjaśnia prezes Fundacji, Paweł Bilski.

Warsztaty odbyły się w ramach organizacji ferii przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej TBS wraz z podmiotami, które zostały wybrane w konkursie ofert na realizację zadania publicznego w zakresie Organizacji Społeczności Lokalnej na terenie częstochowskich dzielnic.

Krzysztof Rygalik