Biblioteka Publiczna organizuje zajęcia plastyczne. W filii nr 2 dla dzieci i młodzieży przygotowano warsztaty rękodzieła.

Dzieci mogły wykorzystać koraliki, kolorowe tasiemki i sznurki, przygotowane przez pracowników biblioteki. Przy pomocy dorosłych dekorowały swoje prace z radością i zaangażowaniem, o czym mówi Grażyna Olaszewska – kierownik filii nr 2 w Częstochowie.

– Na zajęcia zaprosiliśmy dzieci z rodzicami, aby prace były bardziej dopracowane. Na co dzień każdy, kto przyjdzie do biblioteki po południu, znajcie dla siebie coś ciekawego. Oprócz czytania książek można się tu pobawić, zagrać w coś ciekawego i dobrze spędzić z dzieckiem czas. Dzieci przychodzą też same lub z przyjaciółmi.

Na warsztatach o nudzie nie było mowy, a większość uczestników przyznała, że na zajęcia przyjdzie ponownie.

– Bardzo lubię robić takie rzeczy. Siadam do biurka i z zapałem zaczynam je tworzyć.
– Robimy różne prace plastyczne. Czasami tak ciekawe, że chce się je ponownie zrobić w domu.

Biblioteka jest już nie tylko miejscem ciszy, wypożyczenia i czytania książek, ale również spotkań towarzyskich, rozmów i zabawy. Dzieci mogą korzystać z oferty zajęć każdego popołudnia, a dodatkowo także z komputerów i baseniku z kulkami.

ABK

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content