Wernisaż wystawy „Koncert” w Filharmonii Częstochowskiej

W Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermanna odbył się wernisaż wystawy „Koncert”, prezentujący malarstwo autorstwa Izabeli Kity. 13 lutego o godz. 18.00 zagościli w foyer Filharmonii miłośnicy sztuki. Autorka wystawy podkreśla, że została zaproszona z obrazami przez Agnieszkę Małasiewicz z Filharmonii Częstochowskiej:

– To jest pomysł Agnieszki ona zobaczyła moje obrazy „Osiem kobiet” w częstochowskiej Konduktorowni, w ubiegłym roku. Agnieszka Małasiewicz z Filharmonii znalazła mnie i zaprosiła do siebie, uznała, że to dobry pomysł, żeby wystąpić z „Koncertem” w Filharmonii. Ja ją spytałam czy mają to być same obrazy ptasie, bo takie tam pokazywałam, ten cykl. Powiedziała rób co chcesz, ale wystawa ma nosić tytuł „Koncert”. To jest cykl obrazów, które maluje już od kilku lat. One się zmieniają, rozrastają się w coraz większe stada. Jeżdżą ze mną po całe Polsce, były pokazywane już w różnych miejscach: w Krakowie, w Wrocławiu, niedługo w Lublinie, 26 marca. Zapraszam serdecznie.

Wystawę będzie można oglądać do 15 marca przy okazji wydarzeń, które będą się odbywały w gmachu Filharmonii przy ul. Wilsona 16. Przybyłych gości przywitał dyrektor Filharmonii Ireneusz Kozera. Po obejrzeniu wystawy podzielił się swoimi wrażeniami:

– Przed chwilą zobaczyłem ptaki. Ptaki, które ułożone w dźwiękach dają koncert. Myślę, że dlatego taki tytuł dzisiejszej wystawy. Myślę, że każdy kto ją będzie oglądał, spokojnie może przenieść się w świat muzyki na płycie, przy księżycu albo w Filharmonii.

Izabela Kita to absolwentka Instytutu Wychowania Artystycznego WSP w Częstochowie. Zajmuje się malarstwem, fotografią, grafiką, projektowaniem i aranżacją wnętrz. Uczestniczka wielu prestiżowych wystaw, konkursów i plenerów malarskich. Ma w dorobku 19 wystaw indywidualnych i udział w ponad 80 wystawach zbiorowych. Wielokrotnie nagradzana za swoją twórczość.

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content