Słynne koncerty Piotra Czajkowskiego i suita z opery „Jezioro łabędzie” to program koncertu „Wielcy Skrzypkowie”, który usłyszymy w Filharmonii Częstochowskiej już 15 października. W roli solistki wystąpi światowej sławy skrzypaczka Nancy Zhou.

Do wysłuchania koncertu zaprasza dyrektor Filharmonii Częstochowskiej, Adam Klocek:

– Usłyszycie Państwo jeden z najbardziej ulubionych koncertów Bronisława Hubermana. Będzie to koncert Piotra Czajkowskiego w wykonaniu wspaniałej skrzypaczki Nancy Zhou – zwyciężczyni prestiżowego Konkursu Skrzypcowego im. Izaaka Sterna w Szanghaju. Zapraszam bardzo serdecznie.

Koncert pt. „Wielcy Skrzypkowie” to wyjątkowa propozycja szczególnie dla wszystkich miłośników wiolinistyki. Muzyczne wydarzenie odbędzie się w ramach nowego cyklu „Dziedzictwo Hubermana”, który w tym roku zastąpi znany już publiczności Festiwal Wiolinistyczny:

– Zrezygnowaliśmy z tygodniowego festiwalu z różnych przyczyn. Jedną z nich jest sytuacja pandemiczna oraz brak możliwości przyjazdu do Częstochowy przez zaproszonych gości z zagranicy.

Występ Nancy Zhou, wraz z towarzyszącą jej orkiestrą, melomani usłyszą już 15 października o godz. 19.00 w sali koncertowej Filharmonii Częstochowskiej.

ABK

Skip to content