Wojciech Młynarski żyje… w pamięci częstochowian

Wczoraj (25 marca) w Warszawie miały miejsce uroczystości pogrzebowe Wojciecha Młynarskiego – poety, autora i wykonawcy piosenek, artysty kabaretowego. Dzisiaj (26 marca) w Teatrze im. A. Mickiewicza odbył się Salon Poezji z twórczością tej wybitnej postaci. Teksty Młynarskiego czytali Agnieszka Łopacka i Robert Rutkowski. Przy fortepianie towarzyszył aktorom Michał Rorat.

Sala kameralna częstochowskiego Teatru wypełniona była licznie mieszkańcami miasta, którzy z zapartym tchem słuchali najbardziej znanych i lubianych utworów nie tylko poety i autora piosenek, ale także tłumacza i twórcy librett. – Wojciech Młynarski to jeden z najwybitniejszych ludzi polskiej piosenki. Doskonale pamiętam jego kawałki: “W co się bawić”, “Jesteśmy na wczasach” czy “Ach ty w życiu”. Mimo, że tego artysty już nie ma z nami fizycznie, to zostanie na zawsze właśnie poprzez swoje utwory – dzieli się Iwona, która kupiła bilet na Salon Poezji na chwilę przed jego rozpoczęciem.

Po teksty Młynarskiego chętnie sięgają polscy wykonawcy. Jego utwory znalazły się w repertuarze m.in. Hanny Banaszak (Mam ochotę na chwileczkę zapomnienia),  Alicji Majewskiej (Jeszcze się tam żagiel bieli) czy Skaldów (Prześliczna wiolonczelistka). Urna z prochami poety została złożona wczoraj (25 marca) w Alei Zasłużonych na warszawskich Starych Powązkach. W ceremonii oprócz rodziny zmarłego artysty, wzięli udział ludzie kultury, sztuki i muzyki. Dziś wyraz swej pamięci o Wojciechu Młynarskim dał częstochowski Teatr, jego aktorzy oraz częstochowska publiczność.

 

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content