Wspólne kolędowanie chórów Uniwersytetów Trzeciego Wieku

chory_1

Już po raz drugi chóry z całego województwa śląskiego, i nie tylko, przyjechały do Częstochowy aby wspólne kolędować. Impreza odbyła się w sali koncertowej Miejskiego Domu Kultury przy ul. Łukasińskiego. Organizatorami wydarzenia byli Uniwersytet Trzeciego Wieku działający przy Wydziale Zarządzania Politechniki Częstochowskiej i MDK. Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Częstochowy.

Na koncert przybyły chóry z najróżniejszych miejscowości: Pszczyny, Siemianowic, Rudy Śląskiej, Tarnowskich Gór, Kielc, czy Zawiercia. Z Częstochowy wystąpiły dwa chóry działające na Uniwersytetach Trzeciego Wieku w naszym mieście. Łącznie na scenie pojawiło się ponad 200 osób, które na zakończenie wspólnie wykonały przygotowaną wcześniej kolędę. Każdy z zespołów wokalnych zaprezentował po 3 kolędy i nie były to tylko kolędy polskie.

– W Częstochowie zainteresowanie śpiewem wśród seniorów jest bardzo duże. Działają tu dwa chóry Uniwersytetów Trzeciego Wieku, które bardzo dobrze radzą sobie na różnych konkursach i przeglądach. Bardzo cieszy nas tak duże zainteresowanie i fakt, że po raz drugi możemy zorganizować taki koncert. Chcielibyśmy aby ta inicjatywa na stałe weszła w program wydarzeń miejskich – Grażyna Omelianiuk-Szulc, przewodnicząca Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Politechnice Częstochowskiej.

KKo

Skip to content