„To ostatnia niedziela”, „Jesienne róże”, „Tango milonga” – przeboje legendarnego artysty dawnych warszawskich kabaretów i teatrów rewiowych, nuci się do dziś. Mieczysław Fogg występował na scenie do 86. roku życia, a jego kariera muzyczna trwała przez 60 lat. Zawodowo nazywany był mistrzem sentymentalnej piosenki. Prywatnie? Tego dowiemy się na spotkaniu w częstochowskiej galerii 4 Arte przy ul. 1 Maja.

Postać Mieczysława Fogga przybliży uczestnikom jego prawnuk Michał Fogg. Do wysłuchania ciekawostek z życia polskiego wokalisty zaprasza prezes fundacji 4 Arte Anna Żelasko:

– Pan Michał Fogg cały czas jest na tropie odkrywania historii swojego pradziadka. Jak wiemy, Mieczysław Fogg był postacią bardzo barwną i związaną z Częstochową. Jego życie owiane było wieloma legendami i historiami. Jego prawnuk odpowie na pytania, jakim był człowiekiem naprawdę? Jaki był prywatnie i zawodowo. Jak wyglądała jego kariera i co się za nią kryło? Zachęcam więc do przyjścia.

Mieczysław Fogg znany był z warsztatowej perfekcji oraz elegancji wykonywanych utworów. Podczas sobotniego spotkanie nie zabraknie więc występu muzycznego:

– Śpiewać i grać na pianinie będzie Janek Traczyk. Osoba „magnetyczna”, ponieważ właśnie taki jest jego głos. To laureat wielu prestiżowych konkursów wokalnych i kompozytorskich. Zapraszam Państwa serdecznie do wysłuchania koncertu.

Wspomnienie o Mieczysławie Foggu odbędzie się w częstochowskiej galerii 4 Arte już 2 października o godz. 18.00.

ABK

Skip to content