„Malarstwo z tekstem, muzyką” to tytuł wystawy Aleksandry Kowalskiej prezentowanej w częstochowskiej Galerii Związku Polskich Artystów Plastyków. Wernisaż połączony z występem muzycznym odbędzie się 10 czerwca.

Do obejrzenia ekspozycji zaprasza jej autorka Aleksandra Kowalska, która słuchaczom Radia Fiat znana jest także z zespołu „Impast”:

– Tytuł „Malarstwo z tekstem muzyką” od dawna „chodził mi po głowie”. Chciałam opatrzeć obrazy słowem, czyli wierszem proponując oglądającym pewną interpretację autora. Doszła jednak do wniosku, że zostawię to pole do interpretacji dla każdego z Państwa. Wiersze natomiast także się pojawią.

W czasie wydarzenia nie zabraknie też akcentu muzycznego. Tym razem Aleksandrze Kowalskiej towarzyszyć będzie na pianinie Tomasz Mężyk:

– To pianista z zespołu „Impast”. Zagramy i zaśpiewamy dla Państwa kilka utworów właśnie tego zespołu, jednak z zupełnie nowej aranżacji. Zawsze marzyłam, aby „zmierzyć się” z instrumentem klawiszowym. Tutaj będzie właśnie taki akcent.

Wernisaż rozpocznie się 10 czerwca o godz. 19.00.

ABK

Wystawa/fot. Aleksandra Kowalska
Skip to content