Wystawa malarska Grażyny Węgielskiej

DSCF7923

W środowy wieczór, 7 października, w Galerii Art Foto Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie odbył się wernisaż wystawy malarskiej Grażyny Węgielskiej. Prezentowane w ROK prace to przekrój twórczości Grażyny Węgielskiej – od martwej natury do pejzaży, również o tematyce marynistycznej.

Autorka sięgnęła po pędzel cztery lata temu, już na emeryturze. Wszystko zaczęło się od kilkugodzinnych zajęć. – Kupowałam książki. Pierwsze próby były temperą, a potem próbowałam i olejem, i akwarelami. Maluję wszystko, bo mnie wszystko interesuje. Na początku było więcej martwej natury. Po roku więcej pejzaży, a w tej chwili ostatnie dwie prace to częstochowskie ulice. Mam zamiar namalować taką serię częstochowskich zaułków. Tych starych budynków jest coraz mniej i myślę, że będzie jakaś pamiątka – mówi Grażyna Węgielska. Artystka należy do Częstochowskiego Stowarzyszenia Plastyków im. Jerzego Dudy-Gracza.

– Zadziwiające jest to, że pani Grażyna tak naprawdę maluje od trzech lat i wielkość tej wystawy, jak i różnorodność świadczą o ogromie jej talentu. Jest to niesamowite, żeby w ciągu trzech lat zgromadzić taką ilość dziel. Jest osobą niesamowicie płodną jeśli chodzi o malarstwo – zauważa dyrektor ROK, Małgorzata Majer.

Wernisaż został uświetniony przez występ Mai Janik, śpiewająca i grająca na fortepianie uczennica szóstej klasy, która wykonała dwie piosenki. Prace będą eksponowane do 27 października br.; w poniedziałki, środy i piątki w godz. 8.00-18.00, we wtorki i czwartki w godz. 8.00-15.00.

Krzysztof Rygalik

Skip to content