Wystawa malarstwa Jacka Jarczewskiego

W czwartek (27 kwietnia) o godz. 14.00 w Galerii 113 Instytutu Sztuk Pięknych , ul Dąbrowskiego 14 odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Jacka Jarczewskiego.

Jacek Jarczewski, obecnie profesor nadzwyczajny i kierownik Katedry Malarstwa Architektonicznego i Multimediów Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Prowadzi Pracownię Technik Malarskich i Rysunkowych oraz Działań Innowacyjnych. Uprawia malarstwo sztalugowe, ścienne oraz projektowanie witraży.
Brał udział w 32 wystawach indywidualnych oraz 90 wystawach zbiorowych. Obrazy w zbiorach prywatnych w : Niemczech, Francji, Holandii, Belgi, Szwajcarii, USA, Polsce.
Zrealizował kilkadziesiąt realizacji witrażowych m.in. w ważnych dla kultury polskiej obiektach np.: cztery witraże na Jasnej Górze w Częstochowie w kaplicy św. Pawła Pierwszego Pustelnika i Najświętszego Serca Pana Jezusa, Katedrze św. Mikołaja w Kaliszu, obiektach muzealnych – cykl sześciu witraży dla „Centrum Ducha Gór” w filii Muzeum Karkonoskiego w Szklarskiej Porębie. Pierwsze witraże powstały dla Domu Kultury w Rawiczu i ozdabiają sale widowiskową – 1988r.
Zaprojektował kilkanaście wydawnictw: książkowych i katalogowych, datowników, stempli i kartek pocztowych. Zorganizował 16 międzynarodowych i ogólnopolskich, zbiorowych wystaw plastycznych, 14 międzynarodowych konferencji i seminariów naukowych, był kuratorem kilkudziesięciu wystaw indywidualnych i zbiorowych.
Malarstwo jest dla mnie „mową ducha i ciała”. Tworzę techniką haptyczną – dotykalną, sprawdzalną dotykiem, której zadaniem jest szeroko rozumiane uruchomienie zmysłu dotyku w procesie tworzenia i „przeżycia estetycznego”. „Uwaga dotykać !”
http://www.profart.pl/